Nejen Popelka si užila oříšky. I vám přinesou radost, díky našim skvělým receptům z nich

20. října 2021 • 00:00

Ořechy jsou neodmyslitelně spjaty s příchodem podzimu. Tyto chutné plody, jejichž využití v gastronomii je široké, se hodí téměř do každého jídla a dodají ten správný šmrnc i tomu nejobyčejnějšímu pokrmu. Kouzlete s nimi od snídaně přes oběd až po večeři.

Začněte den ořechovou snídaní!

Vyrobte si vlastní domácí ořechovou granolu, se kterou dostane vaše ráno zcela jiný rozměr. Je složena z ovesných vloček, mandlí, pekanových a vlašských ořechů, ovoce a javorového sirupu. Tato kombinace se postará o energii na celé dopoledne. Jste spíše příznivci slaných snídaní? Pak musíte vyzkoušet lučinovou pomazánku s mrkví, ořechy a ovocem!  

Video se připravuje ...

Vyhrajte si s hlavním chodem

Patříte mezi milovníky těstovin, ale boloňská omáčka nebo aglio olio vás už nudí? Co takhle zkusit těstoviny s vlašskými ořechy, bylinkami, česnekem a olivovým olejem nebo brokolicové špagety s ořechy! S parmazánem na závěr rozhodně nešetřete. Orestované ořechy lze přidat i do těstovinového salátu s celerem, špenátem, jablky, mandarinkami a brusinkami. Skvělý nápad je také kombinovat ořechy s masem. Ochutnejte třeba šťavnatá kachní prsa se salátem s ořechy nebo famózní jelení pečínku s ořechy a salátem z quinoy a postarejte se tak o nezapomenutelný gastronomický zážitek.                    

A po dobrém obědě sladká ořechová tečka!

Zakončete dobrý oběd tím nejlepším dezertem. Pečená jablka s ořechy, brusinkami a karamelem podávejte s vanilkovou zmrzlinou a skořicí. Ořechové těsto, náplň i zdobení. To jsou ořechové řezy, které si zamilujete od prvního kousnutí.  

Hýčkejte se skvělou večeří

Ořechy můžete zakomponovat i do večeře. Nechte se unést opojnou chutí camembertu s hruškami a ořechy nebo vsaďte na lehký salát s hroznovým vínem a vlašskými ořechy a kuřecím masem. Dopřát si můžete i podzimní variaci ovocných knedlíků. Jablečné knedlíky z odpalovaného těsta s ořechy jsou skvělá volba, která vás nezklame!

Autor: DF