Letní nepečené dezerty: 10 úžasných sladkostí, po kterých se jen zapráší

24. července 2022 • 10:00

Komu by se v horku chtělo stát u rozpálené trouby? Naštěstí je spousta jiných možností, jak připravit sladké dezerty i bez pečení. Jsou svěží, rychlé na přípravu a můžete do nich využít nejrůznější čerstvé ovoce, kterého je v létě všude plno.

Dezerty, na jejichž přípravu nepotřebujete troubu, jsou čím dál oblíbenější. Hlavně v létě, kdy uspokojí chutě na sladké a zároveň v horkých dnech osvěží. Přestože zpravidla obsahují něco moučného, například piškoty, sušenky nebo třeba sladké pusinky, důležitou složkou bývá osvěžující krém a hlavně ovoce. Úplně nejlepší na nich je, že jsou hotové během chvilky a pak už jen odpočívají (zpravidla v lednici) a čekají, až je naservírujete. Připravte si oblíbené dezerty do skleniček nebo rovnou celý dort.

Panna cotta s lesním ovocem Panna cotta s lesním ovocem • Autor: iStock

Díky italské dobrotě s názvem panna cotta můžete mít za pár minut hotový dezert jako z michelinské restaurace. V létě je skvělá s lesním ovocem. 

Kokosové tiramisu Kokosové tiramisu • Autor: F.O.O.D.

Slunná Itálie dala světu i další skvělý dezert, a to jemné tiramisu. Vyzkoušejte ho v letní kokosové verzi s ostružinami.

Nepečený malinový dort Nepečený malinový dort • Autor: F.O.O.D.

Úžasně lehký letní nepečený dort plný smetany, tvarohu a šťavnatých malin je opravdovým sladkým potěšením.

Puding s chia semínky a pomerančem Puding s chia semínky a pomerančem • Autor: F.O.O.D.

Milovníci pudingu jistě ocení jeho kakaovou verzi vylepšenou o zdravá chia semínka. Nechybí v něm ani pomeranč, kokosové mléko nebo javorový sirup na dochucení. 

Nepečený borůvkový cheesecake Nepečený borůvkový cheesecake • Autor: iStock

Původem americký dezert cheesecake je populární po celém světě. Zkuste jeho nepečenou verzi s mandlovo-sušenkovým korpusem a lahodným borůvkovým krémem.

Cheesecake do skleničky Cheesecake do skleničky • Autor: F.O.O.D.

Cheesecake si můžete udělat i do skleničky. Jeho příprava vám nezabere víc než 15 minut, což z něj dělá ideální dezert do vedra i pro nečekanou návštěvu.

Pusinkový pohár s ovocem Pusinkový pohár s ovocem • Autor: F.O.O.D.

Kombinace sladkých pusinek, šlehačky a letního ovoce je naprosto dokonalá a je docela možné, že se tyto poháry stanou vaším nejoblíbenějším dezertem.

Melounový sorbet Melounový sorbet • Autor: iStock

Když udeří pořádná letní vedra, je jasným favoritem mezi dezerty osvěžující sorbet. Zkuste melounový jen ze tří surovin.

Grilované ovoce se sezamovým griliášem Grilované ovoce se sezamovým griliášem • Autor: F.O.O.D.

Skvělý dezert si můžete dopřát i během grilování v podobě grilovaného letního ovoce posypaného křupavým domácím griliášem.

Čokoládová pěna s malinami Čokoládová pěna s malinami • Autor: F.O.O.D.

Poháry s jemnou čokoládovou pěnou, pod kterou se ukrývá příjemně nakyslé malinové pyré, jsou delikatesa, která uspokojí každého čokoholika.

Autor: AK