Kam na stylovou snídani v Brně, Liberci nebo Ostravě?

Zajít během volného dopoledne na snídani už není výsadou hipsterů. Obliba snídaní mimo domov neustále roste a prostupuje všemi věkovými kategoriemi. Kaváren, kde si můžete dopřát domácí lívance nebo míchaná vejce, je v Praze nespočet. Kam ale na dobrou snídani mimo hlavní město? Tyto nás v 6 českých a moravských městech zaujaly nejvíc.

Brno

Brněnské Brunche’s je, jak už název napovídá, ideálním místem pro dlouhé dopolední snídaně s přáteli. Vyzkoušejte americké pancakes na slano i na sladko nebo čerstvé francouzské croissanty. Největší pozornost ze snídaňového menu vzbuzují asi lívance s ovocem, opečenou slaninou a javorovým sirupem.

SKØG je vegetariánské bistro v severském industriálním stylu, které si vás získá nejen výbornou kávou, ale i interiérem s židličkami, na kterých jste seděli ještě na základce. Pokud netrváte na masových snídaních, určitě si pochutnáte na vymazlených lívancích, ovesné kaši nebo slaném francouzském quiche.

Ovesná kaše z brněnského SKØG Urban HubOvesná kaše z brněnského SKØG Urban Hub • Autor: SKØG Urban Hub

České Budějovice

Rodinná kavárna v anglickém stylu Born in London Vás přesvědčí, že anglické jídlo umí chutnat. Přijdou si tu na své milovníci slaných i sladkých snídaní. V nabídce najdete vejce, oblíbené bagely, sandwiche, ale i domácí granolu s jogurtem nebo poctivou ovesnou kaši. Specialitou, kterou můžete ochutnat, je francouzský toast se slaninou a javorovým sirupem.

Café Datel je příjemná kavárna v centru Budějovic. Ke kávě nabízí vlastní zákusky, koláče nebo třeba levandulovou bábovku. Z větších jídel si můžete objednat snídaně na vidličku, domácí müsli i pravou jihočeskou klasiku  lívance s borůvkovým žahourem a zakysanou smetanou.

Liberec

Mikyna Point. Útulné bistro v centru Liberce, kde nebudete vědět, co dříve ochutnat. Z ranní nabídky patří mezi oblíbené zdravé snídaně domácí lívance se včelím pylem, avokádové topinky i klasické snídaně s vejci a domácím kváskovým chlebem. Ačkoliv se v Mikyně dveře netrhnou, uvnitř je klid a většinou není problém najít volné místo.

Brunch z Mikyna PointBrunch z Mikyna Point • Autor: mikynapoint

Chcete-li opravdový zážitek z kávy nebo čaje, musíte navštívit kavárnu Jedno Kafe. Ve znaku sice mají hrnek na kávu, ale můžete zde i posnídat. Kromě oblíbených avokádových toastů nabízejí i kokosovou rýži nebo mramorovou bábovku jako od maminky. Ze slaných dobrot vede staré dobré retro sandwich se sýrem, lovečákem a kyselou okurkou.

Olomouc

Kam v Olomouci na osvěžující Acai bowl? Přece do Kafe jak lusk. Podle fotek na Instagramu je právě tahle snídaně v „Lusku“ nejoblíbenější. Kromě obložených toastů, které dnes vládnou snídaňovým menu, zde mají také výborné domácí limonády a samozřejmě kvalitní kávu.

Ostrava

Ovesná kaše, domácí granola, lívance s lískooříškovým krémem a klasický BLT sandwich se slaninou pro masožravce. Na to všechno můžete zaskočit po celý den do ostravského CØKAFE v Porubě. Skandinávsky jednoduché industriální prostředí je přesně takové, jaké od espresso baru dnes očekáváte.

Sázené vejce z COKAFE v Ostravě-PoruběSázené vejce z COKAFE v Ostravě-Porubě • Autor: cokafe

 

Plzeň

I Plzeň se konečně dočkala svých smoothies se superpotravinami, domácího müsli a moderní verze klasických chlebíčků. Výborné jsou s pečenými rajčaty a balzamikem nebo s červenou řepou s kozím sýrem. The Fresh Bar je navíc přímo na náměstí, takže pokud si u snídaně zrovna nečtete noviny, můžete pozorovat ten pravý městský ruch.

Podívejte se na tipy na jednoduché snídaně, které připravíte z pohodlí domova