Jak si vychutnat novoroční oběd po silvestrovské noci

1. ledna 2022 • 00:00

Dopřáli jste si o bujarém silvestrovském večeru o skleničku či dvě více, než jste měli? Pokud je vaše ráno příliš těžké a trápí vás mírná kocovina, inspirujte se našimi recepty, které vás opět postaví na nohy. Čekají na vás silné vývary i výtečné novoroční pokrmy.

Přemýšlíte, jak si spravit žaludek po silvestrovské oslavě? Zapomeňte na ranní kávu. Po alkoholu jste dehydratovaní a kofein vše ještě zhorší. Dopřejte si detox v podobě zeleninového smoothie. Výtečně vám poslouží také silné masové vývary, se kterými doplníte tekutiny i ztracené minerály a vitaminy. Vynikající je např. slepičí, hovězí i vepřový. Vsadit můžete také na tradiční polévky, jako je česnečka či zelňačka.

Babských rad a tipů na zvládnutí kocoviny existuje ale celá řada. Těžko soudit, zda zafungují i u vás a následky z bujaré noci rychle odezní. Za zkoušku ale nic nedáte. Mezi nejčastěji doporučované pokrmy patří ty, jež oplývají kyselou chutí. Vyzkoušet můžete např. utopence, nebo pokud nejste pověrčiví a nebojíte se jíst na Nový rok ryby, aby vám neuplavalo štěstí, také zavináče. Pomáhají údajně i mastná jídla. Vyzkoušejte např. slanou snídani v podobě míchaných vajíček s klobáskami a slaninou. Jako nápoj se skvěle hodí čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva.

Že už je vám lépe? Tak s chutí na tradiční novoroční oběd v podobě čočky nakyselo s uzeným masem. Čočka symbolizuje hojnost a její příprava patří k novoroční tradici. Svým strávníkům má do celého nového roku zajistit dostatek financí. Dopřát si ji můžete také např. v podobě karbanátků z čočky, pohanky a mrkve, polévky z červené čočky nebo salátu s halloumi a kadeřávkem. Výborná je též čočka s bylinkami, uzeným masem a volským okem či čočka s uzenou makrelou a grepem.

Pro sílu, odvahu a zdraví se zase na Nový rok jedla dříve jablka. Inu, proč tradice pokoušet. Dopřejte si jablka např. v úžasném moučníku. K odpolední kávě i čaji se skvěle hodí jablečný štrúdl, tradiční jablečný koláč, chlebík s jablky i vláčný jablečný povidlovník.

Autor: VDŠ