Imunita v ohrožení! Posilte ji vydatným jídlem. Pomůže polévka, limonáda nebo sirup

22. září 2021 • 00:00

Letní teploty jsou u konce a s teplotním propadem přichází také první nachlazení. Zapomeňte na drahé doplňky stravy a posilněte svou imunitu přírodním způsobem, tak jak to dělávaly už vaše babičky. Víte, co se říká, kdo je připraven, není překvapen.

Polévka, která vás nejen zahřeje

Polévka je grunt a při prvních známkách nemoci to platí dvojnásob. Zkuste tradiční cibulovo-česnekovou polévku nebo vsaďte na klasiku a uvařte silný slepičí vývar. Vhod přijde také polévka z červené řepy plná vitaminů.

Podpořte imunitu nápojem!

Zázvorový čaj jistě znáte, ale co takhle domácí zázvorovou limonádu? S tímto lektvarem na vás bacily zkrátka nemohou. Skvělý tip je také horké jablko se zázvorem a skořicí, které vás zahřeje na těle i na duši. Smoothie z červené řepy můžete pro změnu zvolit jako ranní vzpruhu.

Doplňte vitamin C kysaným zelím

Domácí kysané zelí je skvělý způsob, jak lze imunitu podpořit a zároveň si pochutnat. Zelí obsahuje vitamin C, kterého během sychravých dní není nikdy dost. V tom nesterilovaném navíc najdete velké množství probiotik.

Sirup jako pomocník v boji proti nachlazení!

Kupované sirupy mohou obsahovat barviva, která snižují jejich efektivitu a účinek na zdraví. Domácí sirupy si připravíte přesně podle vašich představ. V boji proti kašli i nachlazení vám pomůže sirup z rýmovníku nebo sirup proti nachlazení. Do pitného režimu během dne můžete zařadit také sirup z rakytníku za studena.

Udělejte si do zásoby rakytníkovou vzpruhu

Suroviny:

  • 1 kg plodů rakytníku
  • 500 g hrušek
  • 1 kg cukru krupice
  • 100 ml citronové šťávy
  • 2 ks skořice
  • 2 ks badyánu

Postup:

1. Rakytník kartáčkem očistěte pod tekoucí vodou. Povařte ho do měkka v troše vody, rozmixujte a propasírujte. Přidejte na kousky nakrájené hrušky s cukrem a kořením a zvolna vařte do zhoustnutí.

2. Odebírejte pěnu a míchejte. Podle chuti přidejte citronovou šťávu, případně cukr.

3. Rozdělte do sklenic, zavíčkujte a otočené dnem vzhůru nechte vychladnout.

Vyzkoušet také můžete levandulový sirup >>>

Video se připravuje ...

Autor: DF