10 třešňových dezertů, na kterých si určitě pochutnáte!

10. srpna 2017 • 00:00

Léto je v plném proudu a na zahrádce nám začíná dozrávat všemožné ovoce, hlavně výborné třešně s rudou barvou, která rozjasní každý pokrm. už víte, jak zužitkovat úrodu z vaší zahrádky? Těchto 10 receptů s třešněmi se vám budou zaručeně hodit!

Třešňová bublanina

Třešňová bublanina v létě nikdy nezklamě. Je rychlá, nadýchaná a bez náročných ingrediencí. Ať už se pustíte do klasiky s třešněmi nebo vyzkoušíte višně, bude vždy chutnat dokonale! Pokud chcete bublaninu trochu odlehčit, zkuste bublaninu s bílým jogurtem. Bílou mouku můžetez poloviny nahradit špaldovou moukou, ubrat na cukru a zdravější varianta oblíbeného dezertu je na světě.

Cheesecake s třešněmi a drobenkou

Cheesecake je jeden z nejoblíbenějších dortů, ale s třešněmi je ještě lepší. Obzlášť chutný je tento cheesecake s třešněmi a drobenkou. Tvarohová chuť se krásně doplní s třešněmi a drobenka dezert hezky osladí.

Mandlové koláčky s třešněmi

Malinkaté zákusky potěší především ke kávě nebo jako příjemný dezert po obědě. Pokud jste zatím nezkoušeli kombinaci třešní a mandlí, budete okouzleni a už nebudete chtít jinou. Zkuste ji u mandlových koláčků s horkými třešněmi!

Třešňový dort s mákem

Pro slavnostní příležitosti na oslavu narozenin či svátku není od věci upéct si lahodný dort s třešněmi a makovým krémem. Pokud máte možnost, třešně si nasbírejte z vlastní zahrádky, určitě bude chutnat o mnoho lépe.

Třešňové blondies

Někdo dá přednost spíše třešňovému koláči, který může být snazší na přípravu, nicméně z třešňových blondies budete absolutně uneseni! Do buchty můžete použít místo klasické jemně mletou špaldovou mouku. Blondies budou hned zase o něco zajímavější.

Pokud ale máte rádi klasiku, zkuste jednoduchý koláč s třešněmi a drobenkou nebo tvarohový koláč s třešněmi. K němu podávejte smetanu se skořicí a medem. Tvaroh můžete použít také u lehkého tvarohového krému s třešněmi nebo třešňového závinu. Závin sice známe spíše z jablek, ale věřte, že i třešňová varianta je výborná. Třešňový závin je vynikající jak horký tak i vychlazený.

 

Třešňový džem s rybízem

Sezóna zavařování se blíží, tak na nic nečekejte a zužitkujte přebytky z vaší zahrádky! Recept na třešňový džem s rybízem nebo višňovou marmeládu se vám v létě bude zaručeně hodit.

Autor: Tereza Langmajerová