Eska, Vnitroblock i ta, co hledá jméno: Kavárny v Praze, které musíte znát

Kam na nejlepší kávu v Praze? Kde dělají ty nejlahodnější snídaně a dopolední brunche? A kde se budete cítit jako v pohádce? Objevte to nejlepší, co nám pražská kavárenská scéna nabízí, a zaskočte na kávu do těch nejlepších kaváren hlavního města s lifestylovou blogerkou Veroniku Tázlerovou.

Míříte na výlet do Prahy nebo máte volné odpoledne a přemýšlíte, kam zaskočit na dobrou kávu nebo něco malého k snědku? Nechte si poradit od lifestylové blogerky Veroniky Tázlerové, autorky blogu Stylishcoffee.cz, a objevte tajná zákoutí hlavního města, kde to voní kvalitní kávou a čerstvě upečenou bábovkou.

Ema espresso bar na Masarykově nádraží

Ema espresso bar je místo, které musí znát každý kávový nadšenec. Právě zde si totiž, i přes ty davy, které sem denně proudí, dávají záležet na každé kávě. U dvou dřevěných stolů tu na školních židlích vysedávají kravaťáci, studenti, blogeři i nadšení turisté a přesně to dělá Emu tak unikátní. Ema je zkrátka místem pro všechny, kteří se chtějí na chvíli zastavit a užít si chvilku nad skvělou kávou.

Coffee room s útulnou zahrádkou

Jedním z králů pražských kaváren je bezesporu i Coffee room na Vinohradech. Každý den tu můžete ochutnat kávu ze zajímavých pražíren celého světa, v létě vysedávat na malé zahrádce a dopolední brunche vám zlepší i pošmourné podzimní ráno.

La Bohéme Café: ráj pro milovníky květin

Stejně jako je Ema espresso bar synonymem pro skvělou kávu, tak La Bohéme Café je zas neoddělitelně spjato s jedinečným interiérem. Tahle kavárna, která připomíná dechberoucí květinový ráj, funguje zároveň i jako showroom stejnojmenné pražírny, a na výběr tak máte z nepřeberného množství káv a chutí.

Cukrárna Alchymista s prvorepublikovým kouzlem

Z trochu jiného soudku je letenská cukrárna Alchymista, která Vás na okamžik přenese o několik desítek let zpět. Tahle retro cukrárno-kavárna je jako vystřižená z období první republiky a v létě se pyšní jednou z nejkouzelnějších zahrádek v Praze.

Momoichi Coffetearia: kus Japonska na Vinohradech

Unikátem na kávové scéně je bezpochyby i vinohradská kavárna Momoichi, která Vás na okamžik přenese až do vzdáleného Japonska a dá Vám pocítit tu pravou klidovou atmosféru. Na své si zde přijdou nejen milovníci kvalitních čajů, ale i kávy. Jako jediná kavárna v České republice připravuje Momoichi kávu extrakcí na speciálních strojích Steampunk Alpha Dominche.null:gallery:true:true:true

Nový Svět a Tricafe

Mezi další kouzelná místa, která Praha nabízí, patří jednoznačně kavárna Nový Svět, ukrytá ve stejnojmenné uličce nedaleko Pražského hradu. V téhle klidné kavárně můžete během svého výletu najít kousek nebe v turistickém pekle. V centru zase můžete u dobré kávy a domácího moučníku na chvilku vydechnout v útulném Tricafe. Vychutnejte si vynikající espresso, z okna pozorujte zbloudilé turisty a pohupujte se při tom v houpacím křesle.

Café Letka: vyhlášené párky a domácí müsli

Na Letné se ve stínu Technického muzea ukrývá útulné Café Letka. Rozhodně patří mezi ty nejfotogeničtější podniky v Praze. Kromě překrásného interiéru nabízí i bohaté víkendové brunche, kde najdete domácí müsli, farmářské jogurty, vyhlášené párky od řezníka Kšány a domácí kváskový chléb. Ve večerních hodinách se navíc kavárna mění na příjemný bar.

Kavárna co hledá jméno a VNITROBLOCK v industriálním stylu

Pokud žijete v Praze a neznáte Kavárnu co hledá jméno, tak… nežijete v Praze. Tohle originální místo je zkrátka hvězdou sociálních sítí a pomalu ji začíná dohánět i její mladší sourozenec, VNITROBLOCK. Obě místa spojují industriální design a pohodová atmosféra. Věková hranice zákazníků tu je ve srovnání s jinými podniky nižší, ale dobře se tu bude cítit každý, kdo potřebuje útěk od reality, bez rozdílu věku.

Restaurace Eska s výbornou kávou

Skandinávií inspirovaná Eska funguje jako restaurace s pekárnou, kde si pečou vlastní kváskový chléb. Ten si můžete dát přímo v Esce s domácí vajíčkovou pomazánkou nebo zvěřinovou paštikou. O víkendech pak navíc přicházejí na řadu takzvané dlouhé snídaně, které vám zpříjemní nejen samotný víkend, ale i celý zbytek týdne.

Café Jen je skvělá káva a domácí jídlo

Dalším místem, které musí navštívit milovníci kávy a víkendových snídaní, je přátelské Café Jen v pražských Vršovicích. Nejen že se tu budete cítit jako u sousedů na návštěvě, ale zároveň si pochutnáte na domácím jídle a prvotřídní kávě. Ať už zajdete na lehčí oběd nebo na cappuccino s bábovkou, nemůžete šlápnout vedle.

Mezi Srnky na Vinohradech

To, že na Vinohradech není o dobré kafe ani dlouhé dopolední snídaně nouze, nám hrdě potvrzuje i roztomilá kavárna Mezi Srnky, která se, pouhou změnou písmenka v názvu, proměnila z původního Mezi Zrnky ve snídaňový ráj všech foodies. Zajít sem můžete třeba na vynikající smoothie bowl, lívance či omeletu.

Onesip Coffee je ideální na kávu s sebou

Roztomilý espresso bar nedaleko Náměstí Republiky v Halštatské ulici, který při svých toulkách historickou Prahou zkrátka nesmíte vynechat. Rozhodně stojí za vyzkoušení vyhlášené místní cappuccino a domácí banánový chléb.

Monolok Café v čistém městském stylu

Na Vinohradech se skrývá designové Monolok Café. Vajíčka snad na všechny způsoby, lívance nebo avokádové tousty si tu můžete v teplejších měsících vychutnat i na klidné zahrádce. Řekněte sami, dokážete si představit lepší začátek dne?

Zajímá vás, kam na tu nejlepší zmrzlinu v Praze? Favority českých food blogerek najdete ZDE >>>