7 svačinek pro předškoláky na každý den v týdnu: Ideální způsob, aby se děti jídlem nenudily a vy se nepředřeli

5. září 2022 • 00:00

Lámete si každý den hlavu nad svačinkami pro své ratolesti? Přinášíme 7 tipů na každý den na ty nejlepší svačiny pro předškoláky. Vyzkoušejte domácí pribináček, termix nebo vsaďte na chleba s avokádovou pomazánkou či drůbeží šunkou.

Svačiny jsou u dětí důležitou součástí dne. Každá svačina by měla obsahovat nějaké ovoce či zeleninu, které zajistí tělu potřebné vitaminy nezbytné pro zdravý vývoj dítěte. Krupičku nebo pribiňák tak můžete zpestřit ovocem a chleba s pomazánkou zase kouskem zeleniny. Pohrát si lze i s různými vykrajovátky a připravit dětem chleba ve tvaru zvířátka.

Video se připravuje ...

Milují vaše děti klasického pribináčka? Dopřejte jim domácí variantu tvarohovo-smetanového krému z tvarohu, šlehačky a zakysané smetany. Pro kakaovou verzi postačí přidat trochu holandského kakaa.

Domácí čokoládový termix Domácí čokoládový termix • Autor: iStock

Další oblíbenou tvarohovou svačinkou je čokoládový termix. Tato dobrota z vyšlehaného pudinku a tvarohu chutná zkrátka báječně. Pro ozvláštnění můžete do receptu doplnit i kousek zralého banánu.

Chleba s avokádovou pomazánkou a vejci Chleba s avokádovou pomazánkou a vejci • Autor: iStock

Kváskový chleba s avokádovou pomazánkou a vejci si vaše děti zamilují. Pomazánku vykouzlíte spojením avokáda a žervé. Chleba ozdobte nakrájenými ředkvičkami, pažitkou a nastrouhaným vajíčkem.

Ovesné sušenky s jablkem polité javorovým sirupem Ovesné sušenky s jablkem polité javorovým sirupem • Autor: istock.com

Podávejte jogurt s báječnými ovesnými sušenkami s jablkem a lahodnou polevou z javorového sirupu. Do těsta můžete dát také rozinky. Tyto zdravé sušenky nejsou nijak náročné na postup, zvládne je zkrátka každý.

Krupicová kaše Krupicová kaše • Autor: F.O.O.D.

Svačinka hotová do pár minut, přesně to je dětská krupička. V plnotučném mléce rozmícháte krupici, přivedete k varu a mícháte kaši až do zhoustnutí. Pak už stačí jen přidat rozpuštěné máslo a ozdobit čerstvým ovocem.

Sendvič se šunkou a avokádem Sendvič se šunkou a avokádem • Autor: iStock

Sendviče na všechny způsoby děti zkrátka milují. Úsměv na tváři vykouzlíte zaručeně se sendvičem s drůbeží šunkou, avokádem a vejcem. Vyhrajte si s přípravou a vykrojte z chleba oblíbené zvířátko nebo dopravní prostředek.

Video se připravuje ...

Na svačinu poslouží také skvělá vajíčková pomazánka. Připravíte ji z natvrdo uvařených vajec, lučiny a jarní cibulky. Nejlépe chutná na čerstvém chlebě nebo toastech. S touto dobrotou potěšíte celou rodinu!

Autor: red