Nejlepší Pho v Praze? Tady ochutnáte tradiční Vietnam! | Magazín | Recepty.cz

Kde v Praze najdete nejlepší Pho? Na těchto místech ochutnáte tradiční Vietnam

2. února 2019 • 00:00

Hledáte jídlo, které vás během chladných dní zaručeně zahřeje, je zdravé a zasytí? Objevte zázrak jménem Pho! Ať už si zvolíte klasickou hovězí nebo vegetariánskou variantu, věříme, že si tuto vietnamskou polévku zamilujete. Nechte se inspirovat našimi 6 tipy a ochutnejte tu nejlepší Pho v Praze.

Vietnamská polévka Pho se ve Vietnamu tradičně podává k snídani. V posledních letech se ale stala velkým hitem i u nás a lze ji ochutnat připravenou na mnoho způsobů. Nejpopulárnější verzí je zřejmě tradiční Pho Bo, kterou v základu tvoří silný hovězí vývar, široké rýžové nudle, tenké plátky masa, bambusové výhonky a jarní cibulka a celou tuhle nádheru korunují limetková šťáva, chilli a aromatický koriandr. Najdete ji ale také ve verzi s kuřecím masem, která se nazývá Pho Ga, nebo veganské se zeleninovým vývarem a tofu.

Pho Vietnam Tuan & Lan

Podnik, který najdete rovnou na třech místech v Praze. Pokud máte naspěch, můžete zvolit malé bistro u Jiřáku, kde si svou Pho vychutnáte tzv. ''na stojáka’’. Toto bistro otevřela dnes známá kuchařka Giap Thi Lan jako první a její Pho bylo tak vyhlášené, že se na něj stály fronty. Další pobočku najdete u Náměstí Míru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

You’re PHO-KING Awesome. #PhoVietnam #CAFEFIN #PhoTuanLan

Příspěvek sdílený Pho Vietnam Tuan & Lan 🍜 (@photuanlan),Říj 19, 2017 v 7:14 PDT

Pho family

Náš další tip vás zavede na Vinohrady, kde se ve Slezské skrývá nenápadný podnik Pho Family. Prostředí možná na první pohled neoslní, ale o to víc si můžete být jistí, že Pho tu dostanete vynikající. A na porcích zde opravdu nešetří.

Remember  vietnamese food

Jak už název napovídá, na návštěvu autentické restaurace Remember Vietnam v Biskupské budete vzpomínat ještě dlouho. A na zdejší Pho jakbysmet. Ochutnat tu můžete klasiku s hovězím masem, ale i verzi s kuřetem, na kterou všude nenarazíte.

Cà phê

Hledáte moderní tvář Vietnamu? V tom případě musíte navštívit holešovické bistro Cà phê. Kromě dokonalé kávy tu ochutnáte ty nejproslulejší speciality vietnamské kuchyně v moderním kabátě, jimž kraluje Pho Bo, kterou si můžete dát rovnou ve dvou velikostech.

Banh Mi Makers

Pražští Banh Mi Makers patří mezi jedničky vietnamské kuchyně u nás, a proto nesmí na našem seznamu chybět. Kromě klasické Pho tu navíc můžete ochutnat i tradiční vietnamské bagety, které jsou čím dál populárnější, a pobočky najdete v Praze hned dvě. Jednu v ulici Palackého a druhou v Dlouhé, která je mezi místními foodies už doslova proslulá.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

This is all we need to satisfy our cravings 👌🏻😋🥢 📍Dlouhá 39 #banhmimakers#vietnamesefood

Příspěvek sdílený Bánh Mì Makers Dlouhá (@banhmimakers),Pro 13, 2018 v 5:35 PST

Sapa a Pražská tržnice

Mluvíme-li o autentické vietnamské kuchyni a té nejlepší Pho polévce, neměli bychom zapomenout zmínit dvě hlavní tepny asijských komunit u nás. Sapu a Pražskou tržnici v Holešovicích, kde zažijete ten pravý Vietnam na vlastní kůži. Na romantickou večeři při svíčkách to možná ideální není, ale chuťový zážitek je to nepopsatelný.

Zkuste tu pravou chuť Asie podle časopisu F.O.O.D. a ochutnejte pad thai, ramen nebo vietnamský bůček >>>

Autor: Veronika Tázlerová, Redakce, Redakce