5 tipů na rychlé obědy do krabičky – na každý pracovní den jeden!

25. ledna 2018 • 00:00

Každý den v týdnu řešíme, co budeme jíst, když jsme v práci. Zajít někam na oběd je velmi běžné řešení, ale ne pokaždé má člověk na jídlo z restaurace čas a samozřejmě také peníze. Pak je nejlepší si oběd připravit den předem do krabičky. Ušetříte čas i peníze a zároveň budete mít i jistotu o tom, co jíte. Připravili jsme pro vás 5 tipů, které zpříjemní váš pracovní den!

Kuskus se zeleninou a kuřecím masem

Velmi vhodnou potravinou pro teplé i studené jídlo je kuskus. Je připravený velmi rychle, protože ho stačí zalít trochou horké vody, spolu se solí a olivovým olejem pro chuť. Je to velmi lehké jídlo, které ale dodá velké množství energie, navíc je velmi chutné i studené. Kuskus se zeleninou můžete dochutit třeba sušenými rajčaty, olivami nebo luštěninami. Jste masožravci? Pak vyzkoušejte například tento recept na kuskus s kuřecím masem a feferonkami!

Kuskus stačí zalít horkou vodou Kuskus stačí zalít horkou vodou • Autor: istock
 

Rizoto s houbami

Jednoduché a chutné rizoto patří snad v každé rodině k oblíbeným pokrmům. Ať ho připravujete krémové podle tradičního receptu nebo používáte klasickou sypkou rýži, je to velmi rychlé a variabilní jídlo, můžete do něj dát, co chcete. Houbové rizoto lze doplnit kuřecím masem nebo špenátem. Aby měla rýže tu nejlepší chuť, nezapomeňte ji uvařit v domácím vývaru!

Jak připravit krémové rizoto krok za krokem. 

Rizoto chutná nejlépe s domácím vývarem Rizoto chutná nejlépe s domácím vývarem • Autor: istock
 

Těstovinový salát s tuňákem

Další pokrm, na kterém si pochutnáte i zastudena. Těstoviny si lze uvařit den předem, zeleninu i tuňáka můžete dodat později v práci. Těstovinový salát s tuňákem spolu s olivami a bylinkami je skvělé vydatné jídlo, které vás zasytí na celé odpoledne! 

 

Těstovinový salát s tuňákem je velmi vydatné jídlo Těstovinový salát s tuňákem je velmi vydatné jídlo • Autor: istock

Slaný koláč s rajčaty

S koláči je sice trochu větší práce při přípravě, ale lehce se transportují a když na to přijde, můžete je jíst i studené. Navíc se opět jedná o pokrm, do kterého můžete dát cokoliv, co dům dá. Zeleninu, maso, sýr či na italský způsob s rajčaty a mozzarellou. Zkuste tento výborný koláč s kuřecím masem a olivami!

Další tipy na obědy do krabičky najdete ZDE 

Slaný koláč snadno přenesete v krabiččce Slaný koláč snadno přenesete v krabiččce • Autor: istock
 

Slané muffiny se slaninou

Při pečení nemusíte zůstávat jen u koláčů. Velmi rychlé, ale přitom výborné jsou také muffiny. Ty všichni známe spíše sladké, ale velmi dobré jsou i ve slané variantě, například muffiny se slaninou či sýrem a šunkou.

Lékař radí: Jak poznat nedostatek vitamínů a minerálů a čím je doplnit?

Muffiny se dají připravovat i na slano – výborné jsou například se slaninou Muffiny se dají připravovat i na slano – výborné jsou například se slaninou • Autor: istock

Autor: Tereza Langmajerová