Spočítali jsme úsporu s letáky při přípravě netradičních palačinek. Ta částka vás překvapí!

Spočítali jsme úsporu s letáky při přípravě netradičních palačinek. Ta částka vás překvapí!
Autor: https://www.facebook.com/SPAGObulvar/photos/pb.151728852203235.-2207520000../756986575010790/?type=3&theater
14. června 2021 • 00:00
Prezentace klienta • 

Běžné palačinky považujeme za poměrně levné jídlo. Z trochy mouky, mléka, vajec a marmelády nebo tvarohu se nají celá rodina. Jenže cena těchto surovin stále roste, a to nemluvě o dalších ingrediencích, které je potřeba dokoupit, jakmile si usmyslíte na palačinky netradiční, kterými jsou třeba ty ze zabijačky, palačinky krakovské, smažené palačinky nebo třeba zapékané kakaové palačinky.

Tehdy už náklady začínají šplhat poměrně vysoko, a tak dává větší smysl si ceny surovin pohlídat ve slevových letácích. Že nemluvíme do větru, vám ukážeme skrze naše výpočty, kde jsme porovnávali běžné ceny surovin s těmi letákovými. Že budete výsledkem překvapeni, jsme si naprosto jistí.

Všechny uvedené recepty jsou ze stránek Recepty.cz, na každý z nich tu najdete odkaz, abyste si je mohli snadno najít a připravit. Z výpočtů jsme vynechali jen běžné složky, o kterých se předpokládá, že je máte vždycky doma, a používají se jen v malém množství (např. sůl, pepř či prášek do pečiva).

Zabijačkové palačinky

Věděli jste, že zabíjačkové dobroty jsou doménou Lidl letáků? Od podzimu až do jara v nich najdete spoustu akcí právě na zabijačkové dobroty, které se dají dobře využít i do palačinek. Možná vám to přijde jako netradiční spojení, ale o to větší důvod, abyste jej vyzkoušeli. Na zabijačkové palačinky budete potřebovat nakoupit tyto ingredience:

●        mléko

●        mouku

●        vejce

●        olej

●        prejt z jitrnic nebo jelit

●        strouhanku

Návod na přípravu najdete v receptu, kam vás zavede výše uvedený link. Stejně tomu bude i u níže zmíněných palačinek. Na konci textu pak najdete souhrnnou tabulku, kde vám ukážeme, kolik se dá ušetřit nákupem za letákové ceny u vybraných surovin pro přípravu palačinek.

Krakovské palačinky

Na přípravu krakovských palačinek, které nabídnou opravdu netradiční chuť uzeného masa, bude zapotřebí nakoupit následující ingredience:

●        uzené maso (400 g)

●        cibuli

●        rýži

●        olej

●        česnek

●        mouku

●        mléko

●        vejce

●        větší kapustu

Smažené palačinky

Smažené palačinky budete připravovat z následujících ingrediencí obsahujících velmi netradičně i žampiony nebo například kysané zelí:

●        mouka

●        mléko

●        vejce

●        kysané zelí

●        žampiony

●        cibule

●        olej

●        strouhanka

Zapékané kakaové palačinky

Na palačinky připravované nasladko jsme samozřejmě nezanevřeli, jen je nepovažujeme za tolik netradiční, jako ty slané. Ale zapékané s kakaem si je přece jen nepřipravujeme tak často, možná jste je dokonce takto udělané ještě ani neměli:

●        mléko

●        vejce

●        mouka

●        olej

●        moučkový cukr

●        kakao

●        tvaroh

●        citrony

●        rozinky

●        čokoláda na vaření

A nyní už ke slibované tabulce. V jakých obchodech můžete na nákupu ingrediencí ušetřit?

Autor: Letákomat.cz"

Úspory díky akčním letákům dovedou být opravdu vysoké, a to i u na první pohled tak obyčejného jídla, kterým jsou právě palačinky. Jenže jakmile se na ně podíváte trochu jinou optikou, najdete spoustu možností, jak je využít pro neobyčejné pokrmy. Nicméně, i na základních složkách těch běžných palačinek se dá poměrně dost ušetřit, protože vejce, mléko, olej i mouka v posledních měsících významně zdražily.