Jogurtové mámení: Sladké recepty, které jogurt povznese na úplně jinou úroveň

24. dubna 2022 • 00:00

S bílým jogurtem můžete vykouzlit hotové zázraky. Nechte se překvapit jemnou chutí a připravte si sladké mámení v podobě bábovky z jogurtu, košíčků s ovocem a jogurtem nebo jogurtového švestkového koláče. Tyto recepty si zkrátka zamilujete.

Možná byste nevěřili, jak široké využití má bílý jogurt. Slouží jako skvělá snídaně a rychlá svačina, ale zároveň dokáže zjemnit korpus a ozvláštnit palačinky nebo bábovku.

Citronový dort s třešněmi

Vychutnejte si lehký citronový dort s třešněmi s krémem z mascarpone, šlehačky, cukru a vanilky. Korpus je doplněn olivovým olejem a bílým jogurtem, díky kterému je jemný a vláčný.

Video se připravuje ...

Palačinky s jahodovým rozvarem

Palačinky se dají připravit na nespočet způsobů a snad každá rodina využívá svůj oblíbený recept. Vyzkoušejte palačinky s jahodovým rozvarem a zakysanou smetanou nebo lahodným bílým jogurtem. Báječně poslouží jako královská snídaně nebo chutná svačinka.

Sladký jogurt s kořením

Vylepšete bílý jogurt neodolatelnou domácí granolou. Řecký jogurt doplněný o banán, bobulové ovoce, kurkumu, javorový sirup a ovoněný zázvorem, skořicí a kardamomem si zamilujete. S tímto sladkým jogurtem s kořením dostane vaše ráno zcela jiný rozměr.

Zkoušíte rádi nové receptury? Pak se směle pusťte do bábovky z jogurtu. Zkoušíte rádi nové receptury? Pak se směle pusťte do bábovky z jogurtu. • Autor: iStock

Bábovka z jogurtu

Zkoušíte rádi nové receptury? Pak se směle pusťte do bábovky z jogurtu. Ukrývá v sobě nejen jogurt, nasekané lískové oříšky, ale i ušlehaný sníh z bílků. Na závěr bábovku poprašte moučkovým cukrem.

Jogurtový švestkový koláč

Jogurtový švestkový koláč je díky přidanému jogurtu natolik vláčný, že se vám bude rozplývat na jazyku. Koláč je posypaný drobenkou z másla, moučkového cukru a polohrubé mouky a jeho příprava vám nezabere déle než 40 minut.

Košíčky s ovocem a jogurtem

Naprosto bezkonkurenční dezert, to jsou košíčky s ovocem a řeckým jogurtem z filo těsta. Před plněním nechte krém ztuhnout v lednici. Naprosto božský vzhled docílíte zdobením jedlými květy.

Jogurtovotvarohový koláč

Patří-li buchty na plech mezi vaše oblíbené moučníky, vsaďte na jogurtovotvarohový koláč. Kombinace náplně z jogurtu, tvarohu, moučkového cukru a pudinku ve spojení s kakaovojogurtovým korpusem vás ohromí.

Vyrobte si jogurt sami v pohodlí domova >>>

Video se připravuje ...

Autor: DF