Croissant: Francouzský půlměsíc, který září z pekáren celého světa. Vyzkoušejte ty nejlepší!

18. ledna 2023 • 00:00

Croissant, máslové nadýchané pečivo z kynutého vrstveného těsta se těší velké oblibě. Málokdo ví, že tato francouzská specialita má svůj původ ve Vídni. Dopřejte si domácí klasické croissanty, croissanty plněné mandlemi nebo slanou variantu s čedarem a slaninou.

Kde se vzal oblíbený croissant?

Croissant je máslové pečivo, které se vyrábí z kynutého vrstveného těsta. Předchůdcem slavného croissantu je Kipferl pocházející od našich rakouských sousedů. Do světa se dostal zcela náhodou v 18. století, když si rakouský důstojník August Zang otevřel v Paříži vídeňskou pekárnu, kde dopřával Francouzům nejrůznější vídeňské speciality včetně sladkých rohlíků Kipferl. Tento vídeňský podnik byl tak oblíbený, že se brzy prodávané speciality staly inspirací pro mnohé místní pekaře. V této době se zrodil slavný a oblíbený croissant. Samotný název „croissant“ v češtině znamená „půlměsíc“.

Předchůdcem slavného croissantu je Kipferl pocházející od našich rakouských sousedů. Předchůdcem slavného croissantu je Kipferl pocházející od našich rakouských sousedů. • Autor: profimedia

Croissant se těší velké oblibě po celém světě. Ve Francii a Španělsku bývá nejčastěji podáván bez náplně nebo posypaný mandlemi. Croissanty ve Spojených státech jsou typické sladkými náplněmi a polevami. V Německu je plní nejčastěji nutellou a ve Středomoří najdete i slané croissanty plněné různými sýry a dalšími pochoutkami.

Tradiční francouzský croissant

Croissant je máslové pečivo, které se vyrábí z kynutého vrstveného těsta. Croissant je máslové pečivo, které se vyrábí z kynutého vrstveného těsta. • Autor: iStock

Upečte si tradiční domácí croissanty, které jsou zlatavé a nadýchané už na první pohled. Podávat je můžete samotné nebo doplněné o domácí marmeládu či med a máslo.  

Croissanty s mandlovou náplní

Dopřejte si francouzskou tradici v podobě croissantů s mandlovou náplní. Sladká náplň je připravovaná z másla, moučkového cukru, žloutku a mletých mandlí. Dopřejte si francouzskou tradici v podobě croissantů s mandlovou náplní. Sladká náplň je připravovaná z másla, moučkového cukru, žloutku a mletých mandlí. • Autor: iStock

Dopřejte si francouzskou tradici v podobě croissantů s mandlovou náplní. Sladká náplň je připravovaná z másla, moučkového cukru, žloutku a mletých mandlí. Před pečením je pomažte rozpuštěným máslem a mandlovými lupínky.  

Plněné croissanty

Slaná varianta francouzských croissantů si vás získá od prvního sousta. Slaná varianta francouzských croissantů si vás získá od prvního sousta. • Autor: F.O.O.D.

Slaná varianta francouzských croissantů si vás získá od prvního sousta. Nadýchané pečivo plněné čedarem, slaninou, vejci a cibulkou báječně poslouží jako chutná snídaně i svačina. V závěru je posypte čerstvou pažitkou a dodejte jim ten správný šmrnc.  

Zapečené croissanty s krémovým sýrem a ovocem

Zbydou-li vám croissanty z předchozího dne, pak je využijte a vsaďte na zapečené croissanty. s krémovým sýrem a ovocem. Zbydou-li vám croissanty z předchozího dne, pak je využijte a vsaďte na zapečené croissanty. s krémovým sýrem a ovocem. • Autor: F.O.O.D.

Zbydou-li vám croissanty z předchozího dne, pak je využijte a vsaďte na zapečené croissanty s krémovým sýrem a ovocem. Podávejte je poprášené moučkovým cukrem, s čerstvým ovocem, našlehanou smetanou nebo zmrzlinou.  

Zapečené croissanty s kadeřávkem

Zbylé croissanty můžete zapéct s kadeřávkem, žampiony a červenou cibulí. Zbylé croissanty můžete zapéct s kadeřávkem, žampiony a červenou cibulí. • Autor: F.O.O.D.

Zbylé croissanty zapečte s kadeřávkem, žampiony a červenou cibulí. Na závěr přidejte ještě čedar a chutná originální večeře je během chvilky na světě. 

Podívejte se, proč croissant raději upéct než kupovat. Budete koukat, co do něj dávají v potravinářském průmyslu za „vylepšováky“ >>>

Autor: TR