Večeřte venku! 11 skvělých receptů na piknik | Magazín | Recepty.cz

Večeřte venku! 11 skvělých receptů na piknik

Večeřte venku! 11 skvělých receptů na piknik
Picnik v přírodě • Autor: iStock
30. května 2017 • 00:00

Podle počasí je léto již v plném proudu a to znamená, kromě koupání a výletů, že pikniková sezóna může začít. Zkuste naše osvědčené piknikové recepty a vychutnejte si víkendový brunch v přírodě pod letním sluncem.

Čokoládové muffiny

Sladké čokoládové muffiny jsou hned hotové, a přitom chutnají a vypadají úžasně. Košíčky na muffiny můžete vybrat různé, jak barevné, tak třeba s potisky, a zaručeně oživí váš tématický piknik.

Videorecept: Snadné čokoládové muffiny

Bábovka

Když přemýšlíme o rychlém moučníku, hned nás napadne bábovka. Je rychlá, snadná a každému zachutná. Podle chuti můžete připravit mramorovou s kakaem nebo ořechovou či makovou. Ani inovacím se meze nekladou!

 
Videorecept: Rychlá bábovka


Salát podle Radka Davida

Vynikající salát s houbami a kuřetem podle šéfkuchaře Radka Davida vás jistě osloví.

Recept na salát s houbami a kuřetem podle šéfkuchaře Radka Davida
 

Pomazánky

Pomazánky jsou nedílnou součástí pikniku, skvělé k čerstvému pečivu nebo pro přípravu sendvičů. Zkuste třeba smetanovou pomazánku s pažitkou a mrkví, budete ji mít hotovou za pár minut a zaručeně si pochutnáte.

Pomazánka do 5 minut? Smetanová s pažitkou a mrkví!

Vajíčková pomazánka je z dalších oblíbených, na níž si pochutná každý. Fantazii se při přípravě meze nekladou, a tak si může každý svou vajíčkovou pomazánku přizpůsobit svým přáním a požadavkům na konečnou chuť.

Vajíčková pomazánka se šalotkou

Domácí pizza

Každý si rád pochutná na pizze a nyní již ani nemusíte do pizzerie, ale můžete si ji snadno připravit doma, a to přesně podle vašeho gusta! Děti vám jistě rády pomohou a zároveň si pochutnají.

Videorecept: Jak na domácí pizzu? Stačí pár ingrediencí!

Růžičky z jablek

Sladký jablečný zákusek dochucený skořicí nebo marmeládou okouzlí vzhledem růže, přitom jeho příprava je snadnější než u klasického štrúdlu. Tento zákusek se určitě bude vyjímat ve vašem piknikovém koši!

Růžičky z jablek

Salát caprese

Pokud si chcete dát něco lehkého, vsaďte na klasiku! Šéfkuchař vás naučí osvěžující letní caprese salát.

Šéfkuchař vás naučí osvěžující letní salát caprese