Domácí kečup hotový do hodiny? Pět tipů, jak na něj!

23. srpna 2017 • 13:08

Vybrat kvalitní kečup je občas složitější, než se zdá. Výrobci do něj schovávají konzervanty, cukry a často neobsahuje ani sedm procent rajčat. Vyzkoušejte domácí verzi a připravte si zdravý kečup vhodný i pro nejmenší. 

1. Vybírejte česká rajčata

Aby měl kečup tu správnou chuť, vybírejte vždy čerstvá a šťavnatá rajčata. Ať už je utrhnete na zahradě, dostanete od sousedů nebo koupíte na trzích či v obchodě, dbejte na to, aby byla česká. Budete mít jistotu, že nebyla skladovaná během dlouhého převozu. 

Vybírejte česká rajčataVybírejte česká rajčata • Autor: iStock

Podívejte se, jak poznat kvalitní kečup.

2. Domácí kečup s jablky: Ano, nebo ne? 

Receptů na domácí kečup je mnoho a často se v nich objevují jablka. Nemusíte se obávat, že by nahrazovala rajčata, pouze zjemní chuť a kečup lehce osladí, podobně jako cibule nebo červená řepa. Díky tomu nemusíte přidávat moc cukru a kečup bude ještě zdravější

Jak zdravě osladit kečup? Jablky a cibulí!Jak zdravě osladit kečup? Jablky a cibulí! • Autor: iStock

3. Jak dochutit kečup?

Základem jsou nejen čerstvá rajčata, ale i koření. Domácí kečup dochuťte divokým kořením a podle fantazie přidejte sušený česnek, bazalku nebo chilli pro štiplavější chuť. Skvěle chutná i skořice, která dodá kečupu lehce podzimní nádech.

Přidejte koření a sušené bylinkyPřidejte koření a sušené bylinky • Autor: iStock

4. Kečup jako z obchodu!

Rajčata povařte společně s kořením do změknutí a poté rozmixujte do hladké konzistence. Hotový kečup přeceďte přes sítko nebo cedník, pokud vám nevadí kousky rajčat. Nezapomeňte kečup ochutnat a dochutit. 

Domácí kečup chutná fantasticky!Domácí kečup chutná fantasticky! • Autor: iStock

5. Čisté sklenice 

Připravte si čisté a vyvařené sklenice stejně jako před přípravou nakládaného hermelínu. Nalijte do nich kečup, uzavřete a zavařte. Poté nechte vychladnout a skladujte v chladu a suchu. 

Kečup nalijte do čistých sklenicKečup nalijte do čistých sklenic • Autor: iStock