Prague Coffee Festival 2017: Degustace kávy i soutěž o nejlepší mléčnou pěnu

17. října 2017 • 06:00

Praha hostila již šestý ročník festivalu kávy Prague Coffee Festival, na kterém se sešli všichni milovníci kávy včetně nejlepších baristů. Představily se lokální i zahraniční pražírny a nechyběly ani kávové ochutnávky či workshopy pro návštěvníky. 

Vyprodaný Prague Coffee Festival 2017 proběhnul v srdci Prahy v Kampusu Hybernská, kde se střídaly chutě, vůně i nejrůznější způsoby přípravy, a přilákal mnoho kávových labužníků. Návštěvníci si mohli otestovat chuťové pohárky u více než dvaačtyřiceti českých i zahraničních pražíren a šestnácti kaváren, vyzkoušet přípravu kávy na několik způsobů a prohloubit své znalosti. 

Pro návštěvníky byly připraveny workshopy i přednášky o kávě Pro návštěvníky byly připraveny workshopy i přednášky o kávě • Autor: iStock

Pro kávové nadšence byly připraveny workshopy pod vedením profesionálů, ochutnávky káv, soutěže Milk Battle neboli soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy i přednášky o tom, co obnáší provoz kavárny nebo co je to moderní espresso. 

 
Pražský festival kávy přilákal nadšence i nejlepší baristy Pražský festival kávy přilákal nadšence i nejlepší baristy • Autor: iStock

K ochutnání byla nejenom výběrová káva, ale také možnost párování s čokoládou u stánku značky Lindt nebo nabídka jídel od burgerů až po čínské knedlíčky dim sum. Nechyběl ani doprovodný kulturní program a večírek, který se konal v Café Jedna ve Veletržním paláci.

Nechyběla ani soutěž o nejlepší mléčnou pěnu! Nechyběla ani soutěž o nejlepší mléčnou pěnu! • Autor: iStock

Autor: Jarmila Červená