Valentýnské recepty na zamilované dezerty z kuchyně časopisu F.O.O.D. | Magazín | Recepty.cz

Valentýnské dezerty z redakční kuchyně: Oslňte pekanovým koláčem nebo matcha zmrzlinou

7. února 2019 • 00:00

Chystáte se na svatého Valentýna připravit romantickou večeři při svíčkách? V tom případě se neobejdete bez originálního dezertu. Osmělte se a roztančete kuchyni, i když pečení zrovna není vaší silnou stránkou. Z těchto receptů časopisu F.O.O.D. si ten pravý vyberou začátečníci i vášniví kuchtíci.

Blíží se svátek zamilovaných, který je neodmyslitelně spojen s výjimečnými dezerty. Využijte této příležitosti a překvapte svou drahou polovičku sladkou tečkou na závěr romantické večeře. Inspirujte se recepty, které vynikají sofistikovanou kombinací chutí. Celý recept a postup zobrazíte kliknutím na název konkrétního pokrmu.

Citronový koláč s mandlovou moukou

Citronové dezerty buď milujete, nebo nenávidíte. Tenhle sladký koláč s mandlovou moukou korunovaný citronovým žloutkovým krémem a kandovanými plátky citronů se stane vaší láskou na první ochutnání. Máte-li navíc odvahu a chuť experimentovat, zajděte ještě dál. Zkuste koláč na závěr posypat lístky tymiánu. Sladká chuť citronů a aromatické bylinky jsou zárukou nezapomenutelného gastronomického zážitku.

Koláč s ořechy a čokoládou

Křehké těsto s kapkou javorového sirupu a náplň z hořké čokolády, bourbonu a křupavých pekanových ořechů. Myslíte, že existuje dezert, který by se hodil na závěr valentýnského menu víc? Na pečení pekanového koláče s bourbonem a čokoládou si vyhraďte alespoň dvě hodiny času, aby si mohlo těsto před pečením hodinu poležet v lednici a všechny chutě se lépe spojily. Samotná příprava koláče ale náročná není a zvládnou jí i začátečníci. Nebojte se nových chutí, výsledek bude rozhodně stát za to.

Domácí zmrzlina ze zeleného čaje

Vlastníte-li zmrzlinovač, je příprava zmrzliny ze zeleného čaje s karamelizovanými ořechy otázkou pár minut. V opačném případě ji připravte dostatečně dopředu a nechte odpočinout alespoň šest hodin v mrazáku. Delikátní pochoutka se zářivě zelenou barvou si vás získá, i když venku mrzne, až praští. Výhodou zmrzliny s práškem matcha je chuť, která učaruje i těm, kteří sladké příliš nevyhledávají.

Více receptů nejen na Valentýnské dobroty najdete v únorovém čísle časopisu F.O.O.D. >>>

Únorové vydání časopisu F.O.O.D.Únorové vydání časopisu F.O.O.D. • Autor: F.O.O.D.

Autor: Redakce, F.O.O.D.