Halloweenské recepty na party pro přátele: Servírujte křupavé netopýry nebo strašidelný burger

28. října 2019 • 00:00

Poslední říjnový večer nechoďte spát. Uspořádejte večírek plný tematických dekorací, připravte si pár pikantních dobrot pro sebe, rodinu a přátele a pak se vydejte na strašidelný výlet do víru noci. 

Vyřezávané dýně, strašidelné kostýmy, duchové a čarodějnice – to je Halloween nebo taky Předvečer všech svatých. Tradičně se slaví poslední říjnový večer především v anglicky mluvících zemích, ale postupně pronikl i k nám, o čemž svědčí světýlka mihotající se ve vyřezávaných dýních přede dveřmi nejednoho domu. Zpestřit si tento čas můžete také dobrým jídlem. Redakce Blesk Vaše recepty pro vás připravila dva tipy na halloweenské dobroty, kterými potěšíte jak děti, tak dospělé.

Křupaví netopýři s dipy

Netopýři bezesporu patří k symbolům Halloweenu a my si je proto připravíme jako jednoduchou, ale chutnou křupavou pochoutku. S křupavými netopýry s tortilly zazáříte jak na party pro přátele, tak na rodinném posezení, protože skvěle nahradí nudné chipsy. Na přípravu samotných netopýrů vám bude stačit balení tortill, ze kterých vykrájíte patřičné tvary a trocha olivového oleje na potírání během pečení. Nesmíme samozřejmě zapomenout na dipy, do kterých se budou netopýři namáčet. Milovníky pálivého jídla potěší ten rajčatový s chilli. Avokádový dip je jemnější a tak si na něm pochutnají i děti. Oba dipy zvládnete připravit během chvíle a pak už je stačí spolu s upečenými netopýry naservírovat a těšit se na příchod hostů.

Burger ve tvaru příšerky

Burgery se dají připravit na nespočet způsobů. V Předvečer všech svatých vyzkoušejte strašidelný halloweenský monster burger, kterým nadchnete hlavně děti. Základem je samozřejmě mleté hovězí, které opečete na rozpáleném grilu. Bulky namažte hořčicí a majonézou a kromě masa do nich vložte salát a cibuli.

Tady tradiční příprava končí, teď je potřeba vrhnout se do kreativní části a vykouzlit z obyčejného burgeru halloweenské strašidlo. Plátek sýra vykrájejte tak, aby připomínal zuby a vzápětí si vyhrajte i s vytvořením „očních bulev“. Na ty budete potřebovat další sýr, tentokrát kostku. Vykrojte z ní základ a jeho střed ozdobte olivou. Za pomoci párátka pak „oko“ umístěte doprostřed burgeru a originální večeře, která pobaví děti i dospělé, je hotová.

Více receptů nejen na strašidelné pohoštění, ale také na skvělé bábovky, a nesmrtelné maso v kombinaci s pivem, najdete v říjnovém čísle Blesk Vaše recepty. Najdete ho na stáncích za 9,90 Kč až do 5.11. 2019.
Halloween Halloween • Autor: Blesk Vaše recepty

Autor: Ilona Dobrovolná