Plněné cukroví: Recepty na pařížské rohlíčky, išelské dortíčky i ořechy | Magazín | Recepty.cz

Cukroví s krémem je ozdoba vánočního stolu. Zkuste plněné ořechy, išelské nebo košíčky

1. prosince 2018 • 00:00

Také máte raději cukroví promazané krémem a cítíte z něj nádech luxusu? Dá sice o něco víc práce, výsledek ale stojí za to! Nádherně vypadá, božsky chutná a je krásně vláčné. I proto mizí z talířů bezpečně jako první. Zařaďte ho letos na svůj repertoár.

Ořechy s krémem na čtyři způsoby

Tohle cukroví je ve většině rodin stálicí. Recepty se často dědí z generace na generaci. Variací jsou stovky. A každá má něco do sebe. Někdo dělá těsto světlé, další do něj přidává skořici nebo kakao. A různé jsou i druhy krémů. Vyzkoušejte třeba plněné tmavé ořechy se světlým ořechovým krémem. Pokud dáváte přednost tmavému krému, zkuste ořechy plněné kakaovým krémem nebo variantu s krémem čokoládovým. Trochu neobvyklé jsou tatrankové ořechy s čokoládovým krémem, který je připravený z ledových kaštanů. Hotové naplněné ořechy můžete třeba z části namočit do rozehřáté čokolády a obalit v mletých či drcených vlašských ořeších.

Išelské cukroví s historií

Na cukroví našich babiček, které se doslova rozplývá na jazyku, se v posledních letech tak trochu zapomíná. A to je škoda. Věděli jste, že bylo nejoblíbenějším cukrovím císaře Franze Josefa? Ten si ho prý z rakouského lázeňského letoviska Bad Ischl odvážel vždy několik krabic. Vyzkoušejte ho i vy. Kolečka z kakaového těsta naplněná světlým máslovým krémem, kterému šmrnc dodává trocha meruňkové marmelády, se zdobí polevou z hořké čokolády a půlkami ořechů nebo mandlí. Ochutnejte nepřekonatelná išelská kolečka nebo kakaové išelky podle časopisu F.O.O.D.

Rohlíčky s krémem se vyplatí zkusit

I když příprava tohoto druhu zabere o něco víc času, vyplatí se to. Křehké pařížské rohlíčky z ořechového těsta, na kterém je nastříkán poctivý čokoládový máslový krém, přelité čokoládovou polevou jsou opravdu božské. Až je budete rovnat na plech, skládejte rohlíčky dál od sebe, hodně nabudou a "rozlezlou se" do stran. Upečte je alespoň 3 týdny před konzumací a skladujte v suchu a chladu, mají totiž tendenci navlhnout.

Ořechové košíčky třikrát jinak

Nádherně se na tácu budou vyjímat také různé košíčky. Výhodou je, že na jejich přípravu můžete použít například oblíbené linecké těsto nebo těsto na pracny. Vyzkoušejte třeba košíčky s lískooříškovou směsí z mletých oříšků, piškotů a kondenzovaného mléka s trochou kávy. Pokud máte raději máslové krémy, zachutnají vám nejspíš košíčky s nutelovým krémem. Neodolatelné jsou také košíčky isidor, ve kterých se snoubí chuť rumové ořechové náplně s čokoládovým krémem.

Podívejte se na všechny recepty na oblíbené plněné ořechy. Najdete je ZDE >>>

Autor: Lenka Chvostová